fbpx

Masz problem z zasypianiem, albo budzisz się nie ciągle zmęczona, mimo że dbasz o odpowiednią ilość snu? Masz częste migreny albo zawroty głowy przebywając w jednym miejscu? Promieniowanie żył wodnych to zjawisko, które może mieć wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli na co dzień spędzasz co najmniej osiem godzin w jednym miejscu, zobacz dzisiejszy wpis. Przeczytaj jakie zmiany powoduje promieniowanie i sprawdź, czy to nie dotyczy Ciebie.

Promieniowanie żył wodnych — co to?

Głęboko pod ziemią znajdują się kanały, w których płynie woda. Kanały te nazywa się potocznie żyłami wodnymi albo ciekami wodnymi. Wytwarzają one promieniowanie, które może powodować u ludzi znajdujących się w jego zasięgu, wiele chorób i dolegliwości.

Promieniowanie żył wodnych charakteryzuje się bardzo wysoką częstotliwością. Przenika przez betonowe mury mieszkań znajdujących się bezpośrednio nad ciekiem wodnym. Dosięga zarówno mieszkańców najniższych pięter budynku, jak i tych mieszkających na samej górze.

Chwilowe przebywanie w zasięgu promieniowania może, ale nie musi oznaczać zauważalnych negatywnych efektów wpływających na Twoje ciało. Niebezpieczne staje się dopiero chroniczne przebywanie nad ciekiem.

Jako że w dzień raczej się przemieszczasz i nie przebywasz wciąż w tej samej lokalizacji, chodzi głównie o miejsce twojego snu lub pracy. Są to miejsca, w których spędzasz średnio osiem godzin na dobę. Przykładem sytuacji, w której możesz odczuć efekty promieniowania żył wodnych to np. praca biurowa, w której siedzisz wciąż na tym samym miejscu. Może to być też praca zdalna — jeśli śpisz i pracujesz w tym samym miejscu, twoim domu i przebywasz tam cały dzień, z pewnością jesteś narażona na negatywny wpływ promieniowania cieku wodnego.

JAKIE ZMIANY WYWOŁUJE PROMIENIOWANIE?

  • brak regeneracji komórek nerwowych podczas snu,
  • trudności w zasypianiu, niespokojne sny, uczucie zmęczenia po przebudzeniu się, senność występująca w ciągu dnia,
  • zaburzenia rozwoju, bóle mięśni i całego ciała
  • bóle i zawroty głowy, migrena, zaniki pamięci,
  • nasilenie objawów alergii i chorób skóry,
  • znaczne obniżenie odporności prowadzące do ciężkiego przebiegu wszelkich infekcji
  • rozrost komórek nowotworowych, białaczki, zawały
  • nadpobudliwość, choroby krwi, wątroby, serca, choroby systemu nerwowego

Brzmi znajomo? Nie martw się, wiem, jak temu zaradzić!

Promieniowanie żył wodnych — jak sprawdzić, czy masz w miejscu zamieszkania żyłę wodną?

Ciekami wodnymi oraz ich promieniowaniem zajmuje się nauka zwana radiestezją. Osobą, która za pomocą specjalnej różdżki albo wahadła sprawdzi, czy na danym obszarze występują żyły wodne, jest radiesteta.

Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz skorzystać z pomocy radiestety, spróbuj zaobserwować, jak zachowują się Twoje zwierzęta w różnych obszarach domu.

Dlaczego? Ponieważ są one bardziej wyczulone na promieniowanie niż ludzie. Prawie żadne zwierzę nie położy się w miejscu, gdzie jest żyła wodna, ponieważ jego czuły na to organizm odczuwa wtedy niekorzystny wpływ promieniowania. Dlatego jeśli Twój kot lubi spać z Tobą w łóżku, to znaczy, że to jest jedno z lepszych miejsc do spania!

Co zrobić, żeby zniwelować wpływ promieniowania na Twoje samopoczucie?

Aby zniwelować promieniowanie, warto spróbować przesunąć łóżko pod inną ścianę, albo położyć się na nim odwrotnie (głowa w nogach). Jeśli pracujesz w domu, możesz spróbować przenieść swoje biurko w inną część domu. Obserwuj siebie i swoje ciało oraz jego reakcje.

Nie zapominaj też o kilku wskazówkach, które może nie mają samego wpływu na promieniowanie i jego niwelację, ale działają wspomagająco:

  • pamiętaj wietrzeniu pomieszczeń (szczególnie sypialni przed pójściem spać i podczas pracy – jeśli pracujesz w domu),
  • nie pracuj w sypialni — traktuj sypialnię jako strefę związaną jedynie z odpoczynkiem (przenieś biurko i laptopa w inne miejsce),
  • sprawdź czy w Twoim domu nie występuje pleśń,
  • sprawdź czy farby, którymi pokryte są Twoje ściany, nie zawierają szkodliwych związków,
  • sprawdź czy materac, na którym śpisz jest wysokiej jakości, a może jest zbyt miękki lub stary?
  • na częste migreny mogą mieć wpływ również zęby, w szczególności nieusunięte ósemki — warto wybrać się do stomatologa by to zweryfikować,
  • jeśli używasz odświeżaczy powietrza, spróbuj pozbyć się ich na jakiś czas, ogranicz używanie albo wymień na naturalne olejki eteryczne.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?